2023 a EHL üritused
Reede, 10.Veb.2023 22:58

2023 a EHL üritused

 

15.04 X ja V rühma näitus Harjumaa

(15-16.04 Tallinna Võitja)

20.05 rahvuslik maastikujooksuvõistlus

21.05 RV maastikujooksuvõistlus

3.06 X rühma erinäitus Harjumaa (3-4.06 Eesti Võitja)

15.07 rahvuslik maastikujooks ja Derby+veteran

16.07 Rahvusvaheline maastikujooks

6.08 rahvuslik maastikujooks ja vaarao, cirneco ja basenji Cup

27.08 rahvusvaheline maastikujooks ja Twin Cup

16.09 rahvuslik maastikujooks ja Eesti Meistrivõistlus

17.09 rahvusvaheline maastikujooks

 
EHL PÕHIKIRI
Tei, 02.Veb.2021 16:09

Mittetulundusühing Eesti Hurtade Liit  

PÕHIKIRI 

Vastu võetud EHL üldkoosolekul 19.09.2019 

1. ÜLDSÄTTED 

1.1 Mittetulundusühingu nimi on Eesti Hurtade Liit (lühend EHL), inglise keeles Estonian Sighthounds Union. 

1.2 EHL asukoht on Tallinn, Eesti Vabariik. 

1.3 EHL on mittetulundusühinguna eraõiguslik juriidiline isik, kes juhindub oma tegevuses Eesti Vabariigi seadustest ja teistest õigusaktidest, EHL põhikirjast ning Eesti Kennelliidu ja Rahvusvahelise Künoloogia Föderatsiooni (Federation Cynologique Internationale - FCI) normatiivdokumentidest.  

2. EHL EESMÄRGID JA ÜLESANDED 

2.1. EHL tegevuse eesmärgid on: 

2.1.1. ühendada isikuid, kelle tegevus või huvi on seotud hurtadega; 

2.1.2. esindada ja kaitsta oma liikmete huve Eestis ja välisriikides; 

2.1.3. aidata kaasa tõustandardile vastavate tervete ja tõule vastavalt kasutuskõlblike hurtade teadlikule ja vastutustundlikule kasvatamisele ja aretamisele; 

2.1.4. korraldada hurtadega seotud harrastustegevusi; 

2.1.5. tutvustada ja propageerida hurdatõuge (lisaks FCI X rühmale ka V rühma algupärased jahitõud ja 0 rühma kuuluvad hurdad) laiemale avalikkusele.  

2.2. Oma eesmärkide täitmiseks EHL:  

2.2.1. kogub, koostab, vahetab ja levitab kõikvõimalikku hurdatõuge puudutavat informatsiooni oma liikmete ja potentsiaalsete liikmete hulgas; 

2.2.2. korraldab näitusi, maastiku- ja rajajookse; 

2.2.3. korraldab koosolekuid, seminare, koolitusi; 

2.2.4. peab arvestust hurtade kasvatajate kohta; 

2.2.5. suhtleb ja teeb koostööd teiste kennelorganisatsioonidega; 

2.2.6. haldab EHL veebilehte. 

3. LIIKMED 

3.1. EHL liikmeks võib olla füüsiline või juriidiline isik, kes soovib osaleda ja kaasa aidata EHL eesmärkide täitmisele ja kes täidab käesolevat põhikirja.  

3.2. EHL liikmeks vastuvõtmise otsustab juhatus isiku avalduse alusel 7 päeva jooksul arvates avalduse saamisest. Avalduse esitamisel tuleb tasuda EHL-le sisseastumis- ja liikmemaks.  

3.3. Kui juhatus keeldub taotlejat liikmeks vastu võtmast, võib taotleja nõuda, et tema liikmeks vastuvõtmise otsustab üldkoosolek. Liikmeks vastuvõtmisest keeldumise korral tagastab juhatus taotlejale avalduse esitamisel tasutud sisseastumis- ja liikmemaksu 7 päeva jooksul keelduva otsuse tegemisest. 

3.4. EHL liikmeks vastuvõtmisel tasutava sisseastumismaksu ja iga-aastase liikmemaksu määra ja tasumise korra otsustab üldkoosolek.  

3.5. EHL juhatus peab oma liikmete üle arvestust.  

3.6. EHL-st väljaastumiseks peab isik esitama juhatusele kirjaliku avalduse.  

3.7. Juhatus võib liikme EHL-st välja arvata, kui ta ei ole täitnud oma liikmekohustusi, on jätnud õigeaegselt tasumata liikmemaksu, on rikkunud EHL põhikirja, on kahjustanud olulisel määral EHL huve või eksinud hea tava vastu. Liiget teavitatakse tema EHL-ist väljaarvamist arutavast juhatuse koosolekust vähemalt 2 nädalat ette. Liikmel on õigus tema väljaarvamist arutavast koosolekust osa võtta, samuti esitada oma seisukoht juhatusele kirjalikult. EHL-ist välja arvatud liige võib üldkoosolekul taotleda juhatuse otsuse kehtetuks tunnistamist.  

3.8. EHL-ist välja astunud või välja arvatud liikmele sisseastumismaksu ja liikmemaksu ei tagastata.  

3.9. Liikmel, kes lahkub või arvatakse EHL-st välja, ei ole õigust EHL varale.  3.10. EHL liikmel on õigus: 

3.10.1. osaleda ja hääletada EHL üldkoosolekul või delegeerida oma hääl lihtkirjaliku volikirjaga teisele EHL liikmele. Üks EHL liige saab volikirja alusel üldkoosolekul esindada kuni 5 EHL liiget;  

3.10.2. füüsilisest isikust liikmel ja juriidilisest isikust liikme esindajal olla valitud EHL juhtorganitesse; 

3.10.3. saada juhatuselt teavet EHL tegevuse ja rahaliste vahendite kasutamise kohta; 3.10.4. taotleda üldkoosolekult juhatuse otsuste kehtetuks tunnistamist; 

3.10.5. osaleda soodustingimustel kõigil EHL üritustel; 

3.10.6. lahkuda EHL-st omal soovil kirjaliku avalduse alusel. 

3.11. EHL liige on kohustatud:  

3.11.1. Järgima EHL põhikirja ning EHL üldkoosoleku ja juhatuse otsuseid; 3.11.2. tasuma õigeaegselt liikmemaksu; 

3.11.3. esitama juhatusele oma kontaktandmed ja teavitama juhatust viivitamatult muudatustest oma kontaktandmetes; 

3.11.4. täitma FCI ja Eesti Kennelliidu normatiivakte ja hurtasid puudutavaid eeskirju;  

3.11.5. käituma koeraomanikuna vastutustundlikult ja lähtuma oma tegevuses alati koera parimatest huvidest; 

3.11.6. käituma kasvatajana eetiliselt, kasutades aretuses aretuseeskirjadele vastavaid koeri ja üksnes registreerimistunnistusega pesakondade kasvatamiseks; 

3.11.7. kasutama säästlikult ja sihtotstarbeliselt tema valduses olevat EHL vara;  

3.11.8. EHL-st välja astumisel või väljaarvamisel tagastama viivitamatult tema valduses oleva EHL vara. 

4. ÜLDKOOSOLEK 

4.1. EHL kõrgeim juhtorgan on üldkoosolek.  

4.2. Üldkoosoleku pädevuses on: 

4.2.1. põhikirja muutmine; 

4.2.2. juhatuse liikmete määramine ja tagasikutsumine; 

4.2.3. revidendi või revisjonikomisjoni ja muude komisjonide valimine ja tagasikutsumine;

4.2.4. sisseastumis- ja liikmemaksude suuruse ja tasumise korra kinnitamine; 4.2.5. juhatuse tegevusplaani kinnitamine; 

4.2.6. majandusaasta aruande ja revidendi või revisjonikomisjoni aruande kinnitamine; 

4.2.7. juhatuse või muu EHL organi liikmega või nendega seotud isikutega tehingu tegemise otsustamine, tehingu tingimuste määramine; õigusvaidluse pidamise otsustamine ning selles tehingus või vaidluses EHL esindaja määramine; 

4.2.8. EHL liikme taotluse juhatuse otsuse kehtetuks tunnistamine; 

4.2.9. EHL tegevuse reorganiseerimise ja lõpetamise küsimuse otsustamine; 

4.2.10. muude küsimuste otsustamine, mis ei ole seaduse või põhikirjaga antud teiste organite pädevusse.  

4.3. Üldkoosoleku kutsub kokku ja valmistab ette EHL juhatus. 

4.4. Korraline üldkoosolek kutsutakse kokku üks kord aastas hiljemalt 4 kuud peale majandusaasta lõppemist.  

4.5. Juhatus kutsub kokku erakorralise üldkoosoleku, kui seda nõuab kirjalikult ja põhjust ära näidates vähemalt 1/10 ühingu liikmetest, revisjonikomisjon või 1/3 juhatuse liikmetest. Erakorralise üldkoosoleku kutsub juhatus kokku hiljemalt 14 päeva jooksul vastava kirjaliku taotluse saamisest. Kui juhatus ei kutsu üldkoosolekut eeltoodud asjaoludel kokku, võivad taotlejad üldkoosoleku ise kokku kutsuda samas korras juhatusega. 

4.6. Üldkoosoleku kokkukutsumise teade koos päevakorraga saadetakse liikmetele e postiga vähemalt 14 päeva enne koosoleku toimumist. Teates näidatakse üldkoosoleku toimumise aeg ja koht ning üldkoosoleku päevakord. Päevakorrale tuleb lisada otsustamiseks vajalikud dokumendid ja muud materjalid (põhikirja projekt, liikme ja EHL vahelise tehingu tingimused, juhatuse poolt heaks kiidetud majandusaasta aruanne, juhatuse tegevusplaani projekt jmt). Kui üldkoosoleku päevakorras on juhatuse liikmete valimine, antakse EHL liikmetele vähemalt 7 päeva aega kandidaatide esitamiseks. Juhatus saadab tähtajaks esitatud kandidaatide nimekirja liikmetele vähemalt 3 päeva enne üldkoosoleku toimumist.  

4.7. Üldkoosoleku päevakorra määrab juhatus. Kui üldkoosoleku kutsuvad kokku EHL liikmed, määravad nemad üldkoosoleku päevakorra.  

4.8. Vähemalt 1/5 EHL liikmetest või vähemalt 6 EHL liiget, kui liikmeid on alla 30, võivad 3 päeva jooksul peale üldkoosoleku kokkukutsumist nõuda täiendavate küsimuste võtmist päevakorda. Iga täiendava küsimuse kohta tuleb esitada põhjendus.  

4.9. Kui pärast üldkoosoleku kokkukutsumise teate saatmist päevakorda muudetakse, tuleb päevakorra muutmisest teatada enne üldkoosoleku toimumist samas korras ja sama tähtaja jooksul nagu üldkoosoleku kokkukutsumise teate saatmisel. 

4.10. Liikmed ei või punktis 4.8 nimetatud õigust enne üldkoosolekut kasutada, kui sama koosoleku päevakorda on juba üks kord muudetud ja päevakorra muutmisest on liikmetele teatatud. 

4.11. Küsimuse, mida ei olnud eelnevalt üldkoosoleku päevakorda võetud, võib päevakorda võtta, kui üldkoosolekul osalevad kõik EHL liikmed, või vähemalt 9/10 üldkoosolekul osalevate liikmete nõusolekul, kui üldkoosolekul osaleb üle poole EHL liikmetest. 

4.12. Eelnevalt päevakorda võtmata võib üldkoosolek otsustada järgmise üldkoosoleku kokkukutsumise ja lahendada avaldused, mis puudutavad päevakorraga seotud korraldusküsimusi ja üldkoosoleku pidamise korda, samuti võib üldkoosolekul ilma otsust tegemata arutada muid küsimusi. 

4.13. Üldkoosolek on otsustusvõimeline, kui sellest võtab osa või on esindatud üle poole EHL liikmetest. Kui üldkoosolek osutub otsustusvõimetuks, kutsub juhatus 1 kuu jooksul kokku uue üldkoosoleku, mis on otsustusvõimeline esindatud häälte arvust sõltumata. 

4.14. Igal liikmel on üldkoosolekul 1 hääl. 

4.15. Liige ei saa osaleda hääletamisel, kui otsustatakse tema või temaga seotud isikuga tehingu tegemist. Seotud isikuks on abikaasa, elukaaslane, ülalpeetav laps, kasulaps või muu isik, kellega liikmel on ühine majapidamine, ja juriidiline isik, kelle üle liige või eelnimetatud isik omab üksi või koos teiste isikutega olulist mõju juhtiva ametikoha tõttu või milles see isik omab vähemalt 10% aktsia- või osakapitalist või häältest või õigust vähemalt 10% tulust, samuti muu isik, kellega liikmel on sellised suhted, et tal on otsene või kaudne oluline huvi tehingu tulemuse suhtes. 

4.16. Üldkoosoleku otsused võetakse vastu lihthäälte enamusega, v.a. põhikirja punktides 4.2.1 ja 4.2.8 nimetatud küsimused, kus otsus võetakse vastu 2/3 koosolekul viibinud liikmete häältega. Põhikirjas ettenähtud EHL eesmärgi muutmiseks on vajalik vähemalt 9/10 liikmete nõusolek. Muutmist otsustanud üldkoosolekul mitteosalenud liikme nõusolek peab olema esitatud kirjalikult. 

4.17. Üldkoosoleku protokoll ja üldkoosolekust osavõtnute nimekiri koos igaühe allkirjaga ning üldkoosolekule esitatud kirjalikud ettepanekud ja avaldused avaldatakse hiljemalt 14 päeva peale üldkoosolekut EHL veebilehel.  

5. JUHATUS 

5.1. EHL juhib ja esindab juhatus.  

5.2. Juhatuse ülesanded on:  

5.2.1. EHL põhikirjaliste eesmärkide ja ülesannete täitmise korraldamine; 5.2.2. EHL üldkoosoleku otsuste ja juhatuse tegevusplaani täitmine; 

5.2.3. EHL raamatupidamise korraldamine; 

5.2.4. EHL esindamine ja huvide kaitsmine; 

5.2.5. üldkoosoleku kokkukutsumine, päevakorra ja otsustamisele küsimuste ettevalmistamine; 

5.2.6. ühingu liikmete vastuvõtmine ja väljaarvamine ning liikmete registri pidamine; 

5.2.7. ettepanekute tegemine üldkoosolekule alaliste ja ajutiste toimkondade ja muude struktuuriüksuste moodustamise, tagasikutsumise ja nende liikmete nimetamise kohta; 

5.2.8. EHL normatiivdokumentide projektide koostamine ja esitamine üldkoosolekule kinnitamiseks; 

5.2.9. muude küsimuste lahendamine, mis ei kuulu üldkoosoleku ainupädevusse.  5.3. EHL juhatuses on 3-5 liiget, kes määratakse üldkoosoleku poolt 3 aastaks. 

5.4. Juhatus määrab liikmete vastutusvaldkonnad ja valib enda hulgast esimehe, kes koordineerib juhatuse tegevust, kutsub kokku ja korraldab juhatuse koosolekuid.  

5.5. Juhatuse koosolekud toimuvad vastavalt vajadusele esimehe või vähemalt ühe liikme nõudel.  

5.6. Juhatus on otsustusvõimeline, kui kohal viibivad vähemalt pooled selle liikmetest. Juhatuse koosolek võib toimuda ka elektroonselt. Kui päevakorras on liikme väljaarvamine, võib otsuse teha e-kirja teel tingimusel, et liige, kelle väljaarvamist otsustatakse, on sellega kirjalikult või e-kirja teel nõustunud.  

5.7. Juhatuse otsused võetakse vastu lihthäälteenamusel ja vormistatakse kirjalikult.  

5.8. Juhatuse otsused tuleb viivitamatult esitada kirjalikult või e-kirja teel isikutele, keda vastav otsus puudutab.  

6. RAHALISED VAHENDID, ARUANDLUS JA KONTROLL 

6.1. EHL vara tekib liikmete sisseastumismaksudest ja liikmemaksudest, ühingu vara kasutamisest ja tegevusest saadavast tulust, annetustest ja muudest laekumistest. 

6.2. EHL aruandeperioodiks on kalendriaasta. 

6.3. EHL teostab raamatupidamist vastavalt kehtivale seadusandlusele ja esitab seadusandlusega ettenähtud korras aruanded pädevatele riigiorganitele ning võimaldab oma majandustegevuse kontrollimist. 

6.4. Juhatus koostab pärast majandusaasta lõppu raamatupidamise aastaaruande ja tegevusaruande ning esitab need üldkoosolekule kinnitamiseks. 

6.5. EHL majandustegevust, selle vastavust EHL põhikirjale ning vahendite sihipärast ja otstarbekohast kasutamist kontrollib vajadusel revident või revisjonikomisjon.  

6.6. Revidendi või revisjonikomisjoni moodustamise otsustab üldkoosolek, kui seda nõuab vähemalt 1 juhatuse liige või vähemalt 10% EHL liikmetest.  

6.7. Revident esitab oma aruande üldkoosolekule.


 
<< Algus < Prev 1 2 Järgmine > Lõpp >>

Leht 2 - 2
Valid XHTML and CSS.